Biblioteka kviečia teikti paraiškas knygos apie filosofą I. Kantą leidybos konkursui

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia dalyvauti knygos apie filosofą Imanuelį Kantą leidybos konkurse. Konkurso tikslas – išleisti pasakojamojo biografinio žanro knygą apie visame pasaulyje žinomą XVIII a. mąstytoją, vokiečių klasikinės filosofijos pradininką I. Kantą (1724–1804). 2024 m. minėsime 300-ąsias lietuviškų šaknų turinčio filosofo gimimo metines, tad knygos leidyba taps svarbiu akcentu, pasitinkant Lietuvai ir pasauliui reikšmingą jubiliejų. Paraiškos priimamos iki 2022 m. spalio 31 dienos.

Leidybos konkursui kviečiame užpildyti patvirtintos formos paraišką, kurioje pateikiama: autoriaus prisistatymas; patirtis kūrybos ir leidybos srityje; motyvai, kodėl pasirinkta rašyti apie Imanuelį Kantą; teksto ištrauka (0,5 aut. l. – 20 000 spaudos ženklų) arba viso rankraščio kopija; anotacija bei detalus turinys su atskirų jo dalių aprašymu. Paraiškas gali teikti fiziniai ir juridiniai asmenys.

Konkursui pateikti paraišką galima šiais būdais: siųsti paštu, adresu Turgaus g. 8, LT-91247, Klaipėda; siųsti elektroniniu paštu bibliogr@biblioteka.lt arba pristatyti į Bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyrių (Turgaus g. 8, Klaipėda).

Paraiškas vertins Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos vadovo įsakymu patvirtinta komisija, o nugalėtojo lauks 3000 eurų premija ir autorinė knygos leidybos sutartis. Premijos steigėjas – kultūros mecenatas Rimantas Cibauskas. Knygą išleisti numatoma iki 2023 m. gruodžio 31 d.

Į Jums rūpimus klausimus atsakysime tel. (8 46) 448336 arba el. p. bibliogr@biblioteka.lt

Konkurso nuostatai (pdf)

Paraiškos forma (docx)