Bibliotekoje startavo nemokamos lietuvių kalbos pamokos ukrainiečiams. Norinčiųjų mokytis – eilė

Dalyvauti Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuojamuose lietuvių kalbos mokymuose užsiregistravo virš 40 Klaipėdoje apsistojusių suaugusiųjų iš Ukrainos. Kol vaikai darželyje ar mokykloje, ukrainietės mamos, atvykę iš įvairių Ukrainos miestų, skirtingų profesijų atstovės, taip pat nori produktyviai praleisti laiką besimokant lietuvių kalbos bibliotekoje.

Pirmajai ukrainiečių grupei lietuvių kalbos pagrindus dėsto savanorė, edukologijos magistrė, Klaipėdos miesto ukrainiečių tradicinės kultūros ir folkloro klubo „Prosvit“ pirmininkė Irena Petrulionienė. Mokytoja Irena nuoširdžiai ir kantriai ukrainiečius moko tarti pirmuosius lietuviškus žodžius, pagrindines frazes reikalingas jų kasdienybėje. Vienos grupės – 11 moksleiviais tapusių ukrainiečių – mokymai užtruks du mėnesius, mokantis du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais. Ne viena pakalbinta moteris išreiškė norą greičiau įsidarbinti Lietuvoje ir taip įprasminti savo gyvenimą čia.

Mažiesiems ukrainiečiams Kalnupės bibliotekoje taip pat suteikiamos galimybės mokytis lietuviškai. Kalbos pamokas veda bibliotekininkė Vilma Sipavičienė, o kūrybinius užsiėmimus – bibliotekininkė Irina Tabak.

„Kalbos įgūdžiai padės ukrainiečiams integruotis, užmegzti draugystę, naujus kultūrinius ir socialinius santykius, lengviau bei patogiau jaustis mūsų šalyje“, – sako lietuvių kalbos mokymų iniciatorė bibliotekoje direktorė Bronislava Lauciuvienė.

Matydami, kad be galo didelis valstybinės kalbos mokymų poreikis, kreipiamės į lektorius, mokytojus, studentus, į visus – galinčius, norinčius, turinčius patirties mokyti lietuvių kalbos, prisijungti prie bibliotekos savanorių komandos!

Laukiame skambučių telefonu (8 46) 448336 arba žinučių el. paštu info@biblioteka.lt